


Змiст:
Вступ
Розділ І. Теоретичні аспекти дослідження динамічної моделі ринкової рівноваги
1.1. Класифікація моделей економічної рівноваги
1.2. Динамічна модель рівноваги: загальна характеристика
1.3. Умови функціонування та рівноваги товарного ринку
Розділ ІІ. Соціально-економічні наслідки дестабілізації економічного розвитку у розвинутих країнах
2.1 Циклічність економічного розвитку в США та інших країнах
2.2 Проблеми безробіття в розвинутих країнах та шляхи їх вирішення
2.3 Інфляція в розвинутих країнах
Розділ ІІІ. Макроекономічна рівновага як необхідна умова стабілізації економічного розвитку в Україні
3.1. Причини макроекономічної нестабільності в Україні
3.2. Сукупний попит та сукупна пропозиція в Україні та їх динаміка
3.3. Основні напрями стабілізації економіки України для досягнення динамічної рівноваги
Список використаної літератури
Висновок:
Проаналізувавши тему динамічної рівноваги в умовах ринку, ми дійшли висновку, що проблема забезпечення рівноваги залишається актуальною й на сьогодні. Зробивши аналіз чинників, які впливають на сукупний попит і сукупну пропозицію, отримали основні шляхи та напрямки подолання макроекономічної нестабільності в національній економіці. Описуючи основні показники та чинники, які впливають на макроекономічну рівновагу, розглянули причини та особливості макроекономічної нестабільності в Україні, визначили причини її виникнення, складові та динаміку сукупного попиту та сукупної пропозиції.
Макроекономічна нестабільність характеризується втратою мобільності, динамізму та гнучкості економічної системи, нездатністю своєчасно і в повній мірі пристосовуватися до змін в економіці і зовнішньому середовищі. Вона проявляється в циклічності, безробітті та інфляції.
Перш за все, економічний цикл – це постійне повторення періодів підйому і спаду економічної активності, що відбивається через зміни взаємозалежних показників – темпу економічного росту, рівнів зайнятості, виробництва й інфляції. У будь-якій країні можна спостерігати постійне коливання темпів зростання навколо певного середнього рівня. Якщо подивитися на параметри економічного розвитку будь-якої країни можна побачити, що вони чітко укладалися в періодичну криву (з періодом 10–20 років): зростання – перегрів – криза – депресія – знову зростання. При цьому зростання завжди супроводжувалося незначною інфляцією, що збільшувалася у фазі перегріву, а депресія викликала малозначущу дефляцію.
Кризи в економіці, які пережили країни значно вплинули на рівень безробіття та інфляцію.
Проаналізувавши різні варіанти подолання макроекономічної нестабільності, найбільш вагомими шляхи та напрямки досягнення рівноваги в Україні, на нашу думку, є наступні:
- посилення впливу на сукупні витрати і їх структуру та збільшення ефективності виробництва за рахунок забезпечення структурної перебудови виробництв та досягнення повної зайнятості населення;
- проведення антимонопольної політики;
- зменшення питомої ваги тіньового сектора економіки,
- дотримання необхідних пропорцій у зростанні продуктивності праці і рівня доходів населення,
- стимулювання інвестицій в реальному секторі економіки тощо.
Продемонстровані нами підходи до розкриття економічної сутності існуючих ознак ринкової рівноваги в сучасній Україні істотно розширюють поле аналітичних досліджень, з можливістю конкретизації проблемних напрямів наукового пошуку.
Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com