перейти на сайт>>

Завдання з цивільного права 1-5

ID роботи: 9113
Тип роботи:
Об'єм: 6 стор.
Вартiсть: 60 грн.


Змiст:

1. Громадянин Авдєєв звернувся до суду з позовом до громадянки Григорович про визнання права власності на частину квартири, яка належить на праві приватної власності громадянці Григорович на підставі укладеного нею договору купівлі-продажу.

В позовній заяві позивач стверджував, що вони з власницею квартири протягом півроку, що передував укладенню нею договору купівлі-продажу, незважаючи на відсутність реєстрації шлюбу, жили разом, вели спільне господарство. Крім того, він надав кошти відповідачці у сумі, еквівалентній 30,000 доларам США для покупки спірної квартири. Те, що він не приймав участі в укладенні угоди купівлі-продажу квартири, позивач пояснював відсутністю у нього на той момент паспорта, який був у нього викрадений.

Суд позов задовольнив і прийняв рішення про визнання права власності на частину спірної квартири, виходячи з розміру суми, еквівалентної вкладу позивача в спільне господарство з відповідачкою.

Дайте юридичну оцінку рішенню суду.

 

2. Державне підприємство «Промінь» було приватизоване організацією орендарів і перетворене на колективне підприємство. Робітник Р. у зв’язку з виходом на пенсію і припиненням трудових відносин з підприємством звернувся до виконавчого органу з заявою про повернення його вкладу в майно колективного підприємства в натурі, а саме: передати йому у приватну власність окреме нежиле приміщення та вантажний автомобіль.

Директор колективного підприємства повідомив Р., що, по-перше, майно підприємства є колективною власністю і воно належить підприємству, по-друге, згідно зі Статутом підприємства майно розподіляється між членами трудового колективу лише при ліквідації підприємства. В усіх інших випадках члени трудового колективу і особи, що припинили трудові відносини з підприємством з будь-яких причин, не мають права на отримання вкладу навіть у грошовій формі. Їм на цей внесок лише нараховуються проценти у розмірі, що визначається трудовим колективом, виходячи з результатів господарської діяльності підприємства.

Іванчик звернувся за консультацією до юрисконсульта підприємства.

Як слід вирішити справу?

 

3. Пєнкін, Гарачов та Шклярський заснували закрите акціонерне товариство. Через рік Шклярський прийшов і заявив про вихід з числа акціонерів і звернувся до загальних зборів із заявою про виділ йому в натурі внеску, який він зробив у повному обсязі до статутного фонду товариства.

Загальні збори відмовили Шклярському в задоволенні його вимог, мотивуючи тим, що акціонер не має права вимагати виділу вкладу. Вони порадили йому передати свій внесок іншій особі, яка сплатить йому вартість внеску. Шклярський не погодився з таким рішенням і звернувся до суду.

Як слід вирішити справу?

 

4. Член житлово-будівельного кооперативу "Мир" Ігнатов вирішив продати квартиру, в якій він мешкає, Хрякову. Державний нотаріус, до якого сторони звернулися за посвідченням договору купівлі-продажу, відмовився зробити це і пояснив, що власником квартири, яка знаходиться в будинках житлово-будівельних кооперативів, є сам кооператив. Ігнатов, вважаючи, що саме він є власником квартири, оскаржив дії державного нотаріуса.

Як слід вирішити справу?

Чи зміниться рішення якщо буде встановлено, що Ігнатов повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, але в період знаходження у шлюбі?

 

5. Кілька громадян вирішили створити колективне сільськогосподарське підприємство згідно з Законом "Про колективне сільськогосподарське підприємство". У зв’язку з тим, що між ними виникли непорозуміння щодо правового режиму майна підприємства, вони звернулися в юридичну консультацію з такими запитаннями:

Що входить до складу майна підприємства і хто є його власником?

Хто є власником паю?




Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: