перейти на сайт>>

Конкуренція і моделі ринку в Україні

ID роботи: 3830
Тип роботи:
Об'єм: 40 стор.
Вартiсть: 70 грн.


Змiст:

Вступ

1.  Конкуренція, її сутність і функції. Форми конкуренції і моделі ринків.

1.1. Конкуренція, її сутність і функції

1.2. Аналіз монополії і конкуренції в економічній теорії

1.3. Форми конкуренції і моделі ринків.

2. Аналіз структури та тенденцій розвитку конкурентного ринку в Україні

2.1. Структурні передумови розвитку конкуренції є Україні

2.2. Монопольний та потенційно конкурентний сектори національної економіки

2.3. Оцінка конкурентного тиску суб'єктами господарювання

3. Забезпечення розвитку економічної конкуренції в Україні

3.1. Проблеми забезпечення конкурентоспроможності економіки в Україні

3.2. Шляхи підвищення конкурентоспроможності національної економіки

Висновки

Список літератури



Висновок:

Аналіз даних кон'юнктурних досліджень також свідчить, що в останні роки конкуренція істотно посилилася практично в усіх галузях української економіки. Щоправда, багато керівників розглядають високу конкуренцію як фактор, що стримує виробництво. Однак найбільш помітні позитивні зрушення спостерігаються в тих галузях, де конкуренція особливо висока - роздрібна торгівля, автотранспорт, харчова, хімічна і нафтохімічна промисловість тощо. У той же час там, де дія ринкових механізмів обмежена (особливо в сільському господарстві), виникають найбільші труднощі. Це ще раз підтверджує, що конкуренція є важливим чинником економічного розвитку.

В цілому аналіз трьох параметрів, що характеризують стан конкурентного середовища: наявність інституціональних передумов конкуренції; структури товарних ринків; відчутності конкуренції як фактора, що впливає на ринкову поведінку суб'єктів господарювання, свідчить, що конкурентні відносини можна характеризувати як переважаючі в національній економіці. У той же час у багатьох важливих галузях конкуренція фактично відсутня або має "джентльменський" характер. Тому подальше обмеження монополізму, формування ефективного конкурентного середовища - запорука стабільного і динамічного розвитку української економіки, рішення гострих соціальних проблем.

Важливу роль у формуванні та проведенні державної конкурентної політики відіграє партнерство держави та бізнесу, яке передбачає структурований діалог між урядом та бізнесом для поліпшення стану конкурентного середовища та інвестиційного клімату в країні.

Безумовно, особливості партнерства держави та бізнесу в сфері конкуренції в окремій країні обумовлені, перш за все, її політичним та економічним середовищем. Разом з тим, ключові, системні питання цього партнерства є загальними для більшості країн, в тому числі й України, і наглядно можуть бути представлені у вигляді матриці.

В Україні назрілим питанням є створення Національного бюро (Ради) з конкурентоспроможності з фінансовими ресурсами та правами контролю за виконанням програмних заходів по країні в цілому та в регіональному розрізі.

Світовий досвід свідчить, що універсальними принципами конкурентоспроможності є жорстка конкуренція у сприятливому для бізнесу середовищі та дієве державне регулювання. Україна досягне стабільного та динамічного зростання економіки лише тоді, коли ці принципи будуть покладені в основу державної політики.


Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: