перейти на сайт>>

Образ гетьмана Богдана Хмельницького в українській літературі

ID роботи: 2348
Тип роботи:
Об'єм: 30 стор.
Вартiсть: 70 грн.


Змiст:

Вступ
1. Оцінка особи б.хмельницького в літературі
1.1. Історичні дослідження образу Богдана Хмельницького в літературі
1.2. Звеличення історичної постаті Богдана Хмельницького у фольклорних та літературних творах
2. Образ гетьмана богдана хмельницького в українській літературі
2.1. Б. Хмельницький у творчості Тараса Шевченко
2.2. Роман П. Загребельного «Я, Богдан» - один з найвідоміших творів про українського гетьмана
2.3. Н. Рибака «Переяславська рада»
2.4. Багатогранний образ Богдана Хмельницького у історичній драмі М. Старицького
Висновок
Використана літератураВисновок:

Останнім часом стрімко зросла увага до історичних пісень та дум, де відбито історичну пам'ять нашого народу, його національну свідомість, без якої немає людини-патріота. Особлива увага у цих народних перлах приділяється образам славних героїв, що шаблею і серцем боронили свою Україну. Це про них наша сучасниця Ліна Костенко в романі "Маруся Чурай" сказала:
Тепер він з нами в радості і в сумі.
Збагнуло серце вражене моє:
Пішов у смерть - і повернувся в думі,
І вже тепер ніхто його не вб'є.
Почесне і особливе місце серед цих героїв посідає образ Богдана Хмельницького - українського гетьмана, талановитого державного діяча, який оспіваний у багатьох народних піснях і думах, зокрема таких, як "Повстання проти польських панів", "Хмельницький і Василій Молдавський", "Перемога над Корсунем" та інших. У них з натхненням підноситься велич Б. Хмельницького, бо він виражав волю народних мас, надавав організованого характеру їхнім стихійним виступам, був справжнім прикладом відваги, розуму і щирого патріотизму.
Неоднозначною була оцінка його діяльності в історичній та художній літературі.
Так, наприклад, Т.Шевченко сказав про нього: «Якби ти на світ не родивсь», а у драмі М.Старицького «Богдан Хмельницький» гетьман — патріот, якого «гризе нудьга, що повстає з усіх усюд недоля».
У романі П. Загребельного «Я, Богдан» перед нами постає не святий, не пророк, не полководець від народження, а звичайна людина зі своїми сумнівами, ваганнями, чи зрозуміють його нащадки, чи сучасники поцінують і зможуть зберегти те, що він зробив для України.
У серці Богдана «вмістилася вся Україна», як каже Загребельний.
І роман Ліни Костенко «Маруся Чурай» теж малює нам Хмельницького як порядну і мудру людину, яка забороняє суддям вбивати Марусю, а разом з нею і пісню, і голос народу.
У романі Н.Рибака «Переяславська Рада» гетьман Хмельницький виступає як державний діяч, що дбає про добробут своєї країни, про те, щоб українську землю не грабували турки і татари, шведи і німці, щоб польська шляхта не забрала у народу найсвятіше — його православну віру і українську мову.
Його (Богданове) властолюбство, як казав французький письменник Проспер Меріме, походило від патріотизму. Він же казав: «Небагато знаходимо таких абсолютних правителів, і жоден так уважно не дотримувався звичаїв свого краю». Саме це і робить постать Богдана Хмельницького такою неоднозначною, такою величною.
Українська земля має багато славетних імен. Серед них Богдан Хмельницький — одна з найяскравіших зірок української історії.
Він був одним з найосвіченіших людей свого часу, гнучким дипломатом і видатним військовим стратегом. Авторитет він здобув і своїм розумом, і хоробрістю на полі бою.
Вражені масштабами політичної, військової і дипломатичної діяльності гетьмана Хмельницького, сучасники порівнювали його з уславленим полководцем Ганібалом, італійським політичним мислителем Макіавеллі.


НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ НА ЕЛЕКТРОННУ СКРИНЬКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з оглядом цієї роботи у форматі відео, отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: