перейти на сайт>>

Образ гетьмана Богдана Хмельницького в українській літературі

ID роботи: 2348
Тип роботи:
Об'єм: 30 стор.
Вартiсть: 70 грн.


Змiст:

Вступ
1. Оцінка особи б.хмельницького в літературі
1.1. Історичні дослідження образу Богдана Хмельницького в літературі
1.2. Звеличення історичної постаті Богдана Хмельницького у фольклорних та літературних творах
2. Образ гетьмана богдана хмельницького в українській літературі
2.1. Б. Хмельницький у творчості Тараса Шевченко
2.2. Роман П. Загребельного «Я, Богдан» - один з найвідоміших творів про українського гетьмана
2.3. Н. Рибака «Переяславська рада»
2.4. Багатогранний образ Богдана Хмельницького у історичній драмі М. Старицького
Висновок
Використана література



Висновок:

Останнім часом стрімко зросла увага до історичних пісень та дум, де відбито історичну пам'ять нашого народу, його національну свідомість, без якої немає людини-патріота. Особлива увага у цих народних перлах приділяється образам славних героїв, що шаблею і серцем боронили свою Україну. Це про них наша сучасниця Ліна Костенко в романі "Маруся Чурай" сказала:
Тепер він з нами в радості і в сумі.
Збагнуло серце вражене моє:
Пішов у смерть - і повернувся в думі,
І вже тепер ніхто його не вб'є.
Почесне і особливе місце серед цих героїв посідає образ Богдана Хмельницького - українського гетьмана, талановитого державного діяча, який оспіваний у багатьох народних піснях і думах, зокрема таких, як "Повстання проти польських панів", "Хмельницький і Василій Молдавський", "Перемога над Корсунем" та інших. У них з натхненням підноситься велич Б. Хмельницького, бо він виражав волю народних мас, надавав організованого характеру їхнім стихійним виступам, був справжнім прикладом відваги, розуму і щирого патріотизму.
Неоднозначною була оцінка його діяльності в історичній та художній літературі.
Так, наприклад, Т.Шевченко сказав про нього: «Якби ти на світ не родивсь», а у драмі М.Старицького «Богдан Хмельницький» гетьман — патріот, якого «гризе нудьга, що повстає з усіх усюд недоля».
У романі П. Загребельного «Я, Богдан» перед нами постає не святий, не пророк, не полководець від народження, а звичайна людина зі своїми сумнівами, ваганнями, чи зрозуміють його нащадки, чи сучасники поцінують і зможуть зберегти те, що він зробив для України.
У серці Богдана «вмістилася вся Україна», як каже Загребельний.
І роман Ліни Костенко «Маруся Чурай» теж малює нам Хмельницького як порядну і мудру людину, яка забороняє суддям вбивати Марусю, а разом з нею і пісню, і голос народу.
У романі Н.Рибака «Переяславська Рада» гетьман Хмельницький виступає як державний діяч, що дбає про добробут своєї країни, про те, щоб українську землю не грабували турки і татари, шведи і німці, щоб польська шляхта не забрала у народу найсвятіше — його православну віру і українську мову.
Його (Богданове) властолюбство, як казав французький письменник Проспер Меріме, походило від патріотизму. Він же казав: «Небагато знаходимо таких абсолютних правителів, і жоден так уважно не дотримувався звичаїв свого краю». Саме це і робить постать Богдана Хмельницького такою неоднозначною, такою величною.
Українська земля має багато славетних імен. Серед них Богдан Хмельницький — одна з найяскравіших зірок української історії.
Він був одним з найосвіченіших людей свого часу, гнучким дипломатом і видатним військовим стратегом. Авторитет він здобув і своїм розумом, і хоробрістю на полі бою.
Вражені масштабами політичної, військової і дипломатичної діяльності гетьмана Хмельницького, сучасники порівнювали його з уславленим полководцем Ганібалом, італійським політичним мислителем Макіавеллі.


Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: