


Змiст:
ВСТУП
1. Співучасть при вчиненні злочинів у сфер обігу психотропних речовин
1.1. Співучасть за Кримінальним Кодексом України, її ознаки, види та форми
1.2. Характеристика злочинів у сфер обігу психотропних речовин
1.3. Співучасть як кваліфікуюча ознака злочинів у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин
2. Практична частина
2.1. Аналіз матеріалів обвинувальних вироків судів по злочинам у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин
2.2. Аналіз динаміки злочинів у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, зокрема таких, що вчинені у співучасті
ВИСНОВОК
Список використаної літератури
ДОДАТКИ
Висновок:
Таким чином, у курсовій роботі досліджено питання, пов’язані з теоретичними проблемами визначення поняття та сутності спільності вчинення діяння як ознаки співучасті в злочині. Розглянуто наукові погляди стосовно цієї проблеми. Визначено спільність як об’єктивну ознаку співучасті, що є зовнішнім проявом суб’єктивних ознак.
Сьогодні значна кількість злочинів відбувається в співучасті, що обумовлює їх підвищену суспільну небезпеку. Деякій категорії злочинів властива тенденція до збільшення частки злочинів, вчинених саме групою осіб, наприклад злочинів у сфер обігу психотропних речовин.
Стаття 26 КК України визначає поняття співучасті у злочині як умисну спільну участь декількох суб’єктів злочину у вчиненні умисного злочину. Це визначення дозволяє нам охарактеризувати співучасть як явище в цілому і виділити окремі суттєві його ознаки, що характеризують його зміст.
Законодавець також відрізняє обставини вчинення злочину, передбаченого ст. 307 КК (2341-14) , групою осіб і організованою групою осіб. Розглядаючи справу стосовно групи осіб, потрібно з’ясувати чи є:
а) попередня змова;
б) спільне вчинення дій;
в) усвідомлення, що вони діють для досягнення спільної мети - збуту наркотичних засобів і т. ін.
Організована група осіб:
б) попереднє зорганізування у стійке об’єднання для вчинення хоча б однієї дії, передбаченої ст. 307 або іншого (інших) злочинів;
в) єдиний план дій, з розподілом функцій учасників групи;
г) доведення до відома усіх учасників організованої групи цього плану тощо.
В основному групові злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів характеризуються незаконним придбанням та зберіганням наркотиків без мети збуту.
Суть співучасті становить взаємодія співучасників злочину. З об’єктивної сторони зв’язок співучасників полягає у спільній злочинній діяльності декількох осіб, а з суб’єктивної сторони - в умисній участі кожного із них у вчиненні злочину. Завдяки цьому об’єктивні і суб’єктивні сторони співучасті не тільки знаходяться у нерозривній єдності, але й визначають одна одну.
Залежно від того, яким способом поєднуються зусилля співучасників при здійсненні спільної злочинної діяльності можна говорити про характер і ступінь суспільної небезпеки співучасті у цілому. Тому саме спосіб взаємодії найповніше відображає форму, як із суб’єктивної, так із об’єктивної її сторін.
Підсумовуючи вищевикпадене можна дійти висновку, що форма співучасті – це спосіб взаємодії декількох суб’єктів злочину при спільному вчиненні умисного злочину, що визначається характером вчинюваних дій, характером суб’єктивних зв’язків між співучасниками та спільністю їх злочинних намірів.
Статистичний аналіз свідчить про поступове і стабільне щорічне зменшення з 2004 року по 2011 рік загальної кількості виявлених злочинів, що вчиняються в сфері обігу психотропних речовин, на 17,7%.
Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com