перейти на сайт>>

Фінансово-промислові групи (ФПГ) в Україні – позитивні та негативні наслідки функціонування

ID роботи: 918
Тип роботи:
Об'єм: 32 стор.
Вартiсть: 90 грн.


Змiст:

Вступ
1. Теоретичні і методологічні основи формування фінансово-промислових груп
1.1 ФПГ як форма об'єднання суб'єктів господарювання
1.2 Основні принципи функціонування ФПГ
1.3 Організація фінансової діяльності ФПГ
2. Вплив фінансово-промислових груп на економіку і політику України
2.1. Аналіз процесів створення ФПГ в Україні
2.2. Позитивні наслідки функціонування ФПГ на території України
2.3. Негативні сторони та проблеми функціонування фінансово-промислових груп в Україні
Висновок
Література



Висновок:

Фінансово-промислові групи в макроекономічному плані можна розглядати як проміжну ланку між підприємством і державою з погляду управління економікою. Для того, щоб ФПГ реально виконували функцію структуроутворюючого елемента сучасної економіки, у т.ч. і української, щодо них повинні дотримуватися такі принципи політики держави, що відбивають їхню специфіку структур подібного типу:

- створення сприятливого середовища й особлива селективна підтримка утворення ФПГ у відповідності зі стратегічними напрямками промислової і соціальної політики, завданнями піднесення і вирівнювання рівня життя в різних регіонах;

- забезпечення публічно-правового характеру створення і діяльності ФПГ, гласності прав, пільг і взаємних зобов'язань ФПГ у відносинах з державою і механізму їхньої реалізації;

- формування особливого механізму взаємодії і співробітництва держави і ФПГ, основаного не стільки на пільгах і прямих дотаціях, скільки на системі встановлення і дотримання взаємних прав, зобов'язань і обмежень свободи вчинків.

Для фінансово-промислових груп, зокрема, повинні бути встановлені права доступу і використання значимої соціально-економічної інформації, висування своїх представників для участі в процесі формування державної промислової політики, на "захист від банкрутства" (тобто для ФПГ необхідно передбачити особливий механізм санації і банкрутства). Можливе також делегування фінансово-промисловим групам деяких функцій держави щодо ліцензування і квотування продукції в рамках установлених галузевих, соціальних і регіональних пріоритетів державної промислово-фінансової політики.

У той же час фінансово-промислові групи повинні взяти на себе зобов'язання, зв'язані зі збереженням своєї спеціалізації протягом певного періоду часу; з необхідністю узгодження з державними органами своїх планів у відношенні профілю діяльності, політики ціноутворення, прийняття інших стратегічних рішень; з наданням в органи державного управління стратегічних бізнес-планів свого розвитку.

У будь-якій економіці повинні бути присутніми підприємства різного ступеня величини, стійкості, мобільності. Малі підприємства складають плоть економіки, великі є осередками концентрації продуктивних сил і складають її каркас. З'єднуючись у фінансово-промислові групи, підприємства одержують можливість певним чином контролювати визначені сектори економіки. Держава, у свою чергу, робить ФПГ опорними пунктами промислової політики і, впливаючи на їхню діяльність, реалізує економічну політику в макроекономічному масштабі.

Таким чином, фінансово-промислові групи є структурою, що дозволяє, в силу свого особливого становища на ринку, перерозподіляти інвестиційні кошти з розвинутих галузей у відстаючі, за умови дотримання принципів взаємодії між ФПГ і державою, перерахованих вище. Механізм перерозподілу коштів оснований у першу чергу на процесах диверсифікованості, здійснюваних у фінансово-промислових групах. У рамках ФПГ можливе формування специфічних фінансових потоків, що будуть сприяти раціональному перепрофілюванню виробництва, а створення груп на базі наукомістких виробництв дозволить зберегти значні досягнення вітчизняної науки в лазерній технології, космічних розробках, мікроелектроніці, оборонній промисловості і т. ін.


Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: