перейти на сайт>>

Індивідуальне відтворення на підприємстві: кругообіг та обіг виробничих фондів

ID роботи: 1135
Тип роботи:
Об'єм: 35 стор.
Вартiсть: 70 грн.


Змiст:

Вступ
1. Поняття та особливості процесу відтворення
1.1. Сутність процесу відтворення
1.2. Відтворення сукупного суспільного продукту
1.3. Відтворення виробничих відносин
2. Фонди підприємства. Організація їх відтворення в сучасних умовах
2.1. Форма індивідуального відтворення підприємства
2.2. Відтворення основних фондів та його фінансове забезпечення
2.3. Забезпеченість аграрних підприємств оборотним капіталом та його кругообіг
3. Аналіз процесу індивідуального відтворення на рівні підприємства на прикладі хлібобулочної галузі
Висновок
Використана літератураВисновок:

Підприємство має майно, завдяки чому може виконувати господарські функції, зобов'язання перед партнерами, державами, приймати рішення, зберігати індивідуальне відтворення, не порушувати (повторювати) життєвий цикл.

За часів командно-адміністративної системи, при відсутності ринкової економіки, підприємства були організаційною часткою єдиного державного господарства. У такого підприємства майно належало державі; воно здійснювало лише оперативне управління майном в інтересах власника - держави; виконувало господарські функції згідно з директивними планами держави, яка жорстко контролювала виконання усіх планових показників і відповідно до цього заохочувала чи "наказувала" підприємство. За виконання зобов'язань підприємство відповідало не майном, що йому не належало, а лише грошовими сумами, призначеними для премій та надання інших благ найманим працівникам; життєвий цикл та індивідуальне відтворення забезпечувались державним майном. Такі за води та фабрики не були суб'єктами економічних, ринкових відносин.

Отже, господарююча одиниця (суб'єкт) стає підприємством з економічної точки зору лише за умов самостійної майнової, фінансової, іншої господарської діяльності в межах чинного законодавства та правових норм.

Індивідуальне відтворення - це відтворення організаційних юридичних одиниць - підприємств - на мікроекономічному рівні, що зберігається постійним відновленням виробництва чи наданням платних послуг.

Формою індивідуального відтворення підприємств в ринкових умовах господарювання є кругооборот та оборот індивідуального капіталу підприємства.

Критерієм збереження індивідуального відтворення підприємства є його можливість постійно продовжувати господарювання за рахунок власного майна та грошових коштів.

Близьке до індивідуального відтворення, але не тотожне поняття з точки зору економічної науки - це життєвий цикл підприємства.

Життєвий цикл підприємства - це шлях, що проходить господарюючий суб'єкт з моменту його реєстрації як юридичної особи (придбання всієї атрибутики юридичної особи) до моменту його ліквідації з причин банкрутства чи з будь-яких інших.

На шляху життєвого циклу господарюючий суб'єкт (підприємство) проходить певні стадії.

Якщо оздоровлення (санація) економіки підприємства дає позитивні наслідки, підприємство "виживає" і продовжує свій життєвий цикл.

Індивідуальне відтворення та життєвий цикл підприємств формуються залежно від організаційної форми, виду та форми власності господарюючих суб'єктів.

Відтворення фінансових ресурсів здійснюється на рівні підприємств і від того, наскільки успішно функціонують і розвиваються підприємства, залежить як ріст прибутковості підприємств, так і ріст економіки регіону, включаючи питання соціальної сфери.

В умовах переходу до ринкової економіки виникла необхідність у науково обґрунтованому, комплексному підході до відтворення основних засобів, яке являє собою оновлення матеріально зношених і морально застарілих основних засобів на більш високому технічному рівні з досягненням належного соціально-економічного ефекту. Запропонований в роботі підхід щодо вдосконалення відтворення основних засобів дозволить залізорудним підприємствам обґрунтовано формувати виробничу програму, підвищувати ефективність використання основних засобів та інвестиційних ресурсів.

При наявності інфляції потрібна реальна оцінка основних засобів, а для цього повинна проводитися їх періодична індексація. Нерегулярне проведення індексацій основних засобів призводить до заниження амортизаційних відрахувань на залізорудних підприємствах. У зв’язку з цим не забезпечується формування фінансових ресурсів для простого відтворення основних засобів.


НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ НА ЕЛЕКТРОННУ СКРИНЬКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з оглядом цієї роботи у форматі відео, отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: