


Змiст:
Вступ
Розділ І. Генералізація значення як тип семантичної зміни
1.1.Поняття та класифікація лексичних трансформацій
1.2. Сутність та зміст генералізації значення
Розділ ІІ. Особливості генералізації значення в американському варіанті англійської мови
2.1. Застосування прийому генералізації та його наслідки
2.2. Способи генералізації значення в американському варіанті англійської мови
2.3. Детермінологізація й розширення значення слова в лексичній системі сучасної англійської мови
Висновки
Список літератури
Висновок:
Можна зробити кілька узагальнень: семантичні зрушення представлені трьома різновидами семантичних процесів – спеціалізацією (звуженням), генералізацією (розширенням), що базуються на дедукції та індукції, та зсувом, основою якого є асоціативний механізм.
Найбільш продуктивними з основних семантичних процесів є розширення значення, звуження значення і зрушення значення, при яких на підставі певних аналогій і асоціацій відбувається перенесення значення з одного предмета на інший. Зміни в семантичній структурі нерідко стосуються складових, пов'язаних з відображенням національно-культурної своєрідності мовних одиниць. Динаміка семантичних змін може йти в напрямку розширення або генералізації значення, що пов'язано із зняттям диференційних сем, при цьому слово не сприймається як специфічне говорять на мові-реципієнті.
У більшості випадків розширення значення слова супроводжується більш високим ступенем абстракції в його новому значенні в порівнянні з більш раннім. Більшість слів з'являються в мові як певні імена для конкретних понять. Часто нове поняття ширше оригіналу, а нове значення слова розширено і узагальнено. Генералізація значення слова – це одна з найпоширеніших особливостей в історії розвитку слів.
Добрими прикладами розширення значення є слова «manuscript», «picture» і «salary». Так «manuscript» – слово, яке зараз належить до будь авторської копії, написаній чи від руки або надрукованою. Але спочатку воно мало на увазі тільки те, що написано від руки.
Всі допоміжні дієслова: «have», «be», «do», «shall», «will» – це випадки узагальнення лексичного значення, так як вони розвинули граматичне значення: коли вони використовуються в якості допоміжних дієслів, вони позбавлені їх лексичного значення, яке вони мають, коли вживаються як смислових або модальних дієслів. Приклад для порівняння: «I have several books by this writer» and «I have read some books by this author». У першому реченні, дієслово «have» має значення «possess», у другому реченні він не має ніякого лексичного значення, його граматичне значення – сформувати Present Perfect.
У всіх цих випадках значення слова стає більш узагальненим в ході часу.
Таким чином, семантичні зміни, що відбуваються всередині слова, відіграють істотну роль у розвитку всієї лексичної системи. Вони зумовлені перш за все розвитком нових значень слова, з якими тісно пов'язане семантичне оновлення всього слова в цілому, а також зміна кількісного обсягу позначаються словом ознак предмета (розширення або звуження значення).
Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com