перейти на сайт>>

Економічна поведінка безробітних та її особливості

ID роботи: 1186
Тип роботи:
Об'єм: 32 стор.
Вартiсть: 70 грн.


Змiст:

Вступ
1. Особливості економічної поведінки безробітних громадян
1.1. Поведінка як економічна категорія і підходи до її вивчення
1.2. Соціально-психологічні фактори, що регулюють економічну поведінку людини
2. Характеристика стратегій економічної поведінки безробітних в умовах ринку
2.1. Сутнісні характеристики безробіття як соціально-економічного явища
2.2. Основні стратегії економічної поведінки безробітних
3. Мотивація економічної активності безробітного населення
Висновок
Література



Висновок:

Тривала політична і економічна криза не могла не вплинути на соціально-психологічний стан українського суспільства. Із зміною форм власності змінилися самі основи суспільного устрою, з'явилися нові для наший країни соціально-економічні категорії населення, такі як підприємці і безробітні.

Безробіття, безумовно, є одним з негативних наслідків соціально-економічних і політичних змін. На сьогоднішній день ясно, що безробіття і проблема зайнятості населення поступово виходять в розряд першочергових і вимагають централізованого підходу в області управління зайнятістю, розподілу трудових ресурсів по різних сферах і областях економіки.

Хотілося б загострити увагу на трьох основних напрямах, в руслі яких здійснювалося дослідження проблем економічної поведінки: економіко-психологічне, соціально-економічне і економічне.

В рамках першого підходу були сформульовані поняття «діяльність» і «активність», що послужили основою для розробки категорії «економічна поведінка». Передбачалося, що при вивченні поведінки людини як економічній категорії повинні враховуватися психологічні закономірності.

Соціально-економічний напрям трактує економічна поведінка як різновид соціальної дії.

Економічний підхід аналізує витратний - компенсаційний характер взаємин індивіда і суспільства.

Розглянуті напрями розвивають поняття і суть економічної поведінки, указуючи на багатогранність цього феномена.

Соціально-економічна криза, політична нестабільність у країні спричинилися до появи великої кількості безробітних. Наслідком цього стало виникнення психологічних проблем у цих осіб, за такими, зокрема, факторами, як невпевненість у завтрашньому дні, неспроможність матеріально забезпечити себе і сім’ю, вимушений вибір професії, яка часто не відповідає уподобанням людини, тощо.

Нині безробіття є чи не найгострішою соціально-економічною проблемою, котра потребує першочергового вирішення, позаяк вона, ця проблема, викликає негативні психологічні зміни особистості.

Втрата роботи викликає в людей різну реакцію: одні виходять із цієї складної ситуації досить легко, інші – важче, а дехто навіть відчуває певне задоволення від виникнення альтернативних життєвих стилів, пов’язаних зі зміною робочого місця або трудової діяльності. Це пояснюється спроможністю людини пристосовуватися до нових соціально-економічних умов, зокрема до нових трудових відносин.

Економічною поведінкою зазвичай називають поведінку, викликану економічними стимулами, і діяльність господарюючого суб'єкта.

Дослідивши особливості економічної поведінки безробітних можна відзначити, що сучасні дослідники виділяють три її типи:

- активна економічна поведінка;

- пасивно-вичікувальна поведінка;

- пасивно-фаталістична поведінка.

Методи мотивації економічної активності населення — це способи впливу держави на сферу підприємництва, інфраструктуру ринку, некомерційний сектор економіки з метою створення умов ефективного використання трудового потенціалу відповідно до напрямків державної економічної політики. Методи посилення мотивації економічної активності населення можна класифікувати: за формами впливу — прямі та непрямі; залежно від засобів впливу: правові, адміністративні, економічні. Об’єктами впливу є робоча сила і роботодавці.


Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: