Тип роботи:
Об'єм: 34 стор.
Вартiсть: 80 грн.
Змiст:
Вступ
1. Місце судової медичної діяльності в сучасній системі судових експертиз
1.1. Поняття та роль судових експертиз
1.2. Судова медична експертиза: поняття і види
1.3. Значення судової медичної експертизи при встановленні істини по справі
2. Організаційно-правові основи судової медичної експертизи в Україні
2.1. Процесуальні засади проведення судової медичної експертизи
2.2. Методологія судово-медичного дослідження
2.3. Оформлення результатів судово-медичної експертизи
3. Судово-медична експертиза в окремих видах судового провадження
3.1. Регламентація судово-медичної експертизи за Кримінальним процесуальним кодексом України
3.2. Особливості призначення та проведення судових експертиз у цивільному процесі
Висновок
Використана література
Висновок:
Судова експертиза покликана своїми спеціальними методами, прийомами та засобами сприяти встановленню обставин, що мають значення для справи. Тому невипадково судова експертиза є одним із правових інститутів, який зазнав істотних змін у зв’язку з оновленням кримінального та цивільного процесуального законодавства, якими врегульовано порядок призначення та проведення судової експертизи, визначено процесуальний статус експерта, висвітлено особливості дослідження висновку експерта та інше.
Передусім слід зазначити, що судово-медична експертиза стоїть на захисті ст..27 Конституції України та провадиться згідно з чинним законодавством.
У Кримінально-процесуальному кодексі України висновок експерта названий як джерело доказів, поряд з показаннями свідка, показаннями потерпілого, підозрюваного або обвинуваченого, речовими доказами, протоколами слідчих і судових дій, протоколами з відповідними додатками, складеними уповноваженими органами за результатами оперативно-розшукових заходів, та іншими документами (ч. 2 ст. 84 КПК).
Отже, призначення та проведення судових експертиз є одним із засобів одержання доказової інформації.
Застосування судово-медичних знань для вирішення питань, які виникають при практичній діяльності органів дізнання, слідства і суду, називається судово-медичною експертизою. Експертиза, в тому числі і судово-медична, є одним із доказів у слідчому і судовому процесах. Слід підкреслити, що така функція судово-медичної експертизи, як допомога органам охорони здоров’я, є специфічною тільки для нашої судово-медичної служби, у той час як в інших країнах судово-медична експертиза обслуговує лише органи слідства та суду. Існують різні види експертиз: судово-медична, судово-психіатрична, судово-бухгалтерська, криміналістична, судово-технічна та інші. При чому судово-медична експертиза почала застосовуватись значно раніше, ніж інші види експертиз. В Україні здійснюється державна (посадова) і вільна судово-медична експертизи. Переважна більшість експертиз проводиться судово-медичними експертами. Така експертиза є посадовою чи державною. Обов’язки судово-медичного експерта може виконувати тільки спеціаліст з вищою медичною освітою.
Ефективність судово-експертної діяльності в різних видах судочинства може бути забезпечена тільки тоді, коли професійні й кваліфікаційні вимоги, пропоновані до судових експертів різних відомств, будуть єдиними. У теперішній час експерти будь-якої спеціалізації повинні мати, крім знань у базовій науці, специфічні знання в галузі дослідження речових доказів, володіти апробованими затвердженими методиками експертного дослідження, а крім того, мати пізнання в галузі кримінального, цивільного й інших процесів, що стосуються проведення судових експертиз.
Аналіз особливостей судово-медичної експертизи в окремих видах судового провадження показав, що їй притаманна система ознак, яка дозволяє вирізнити її серед інших видів експертного дослідження, а саме:
судова експертиза характеризується наявністю процесуальної форми;
судова експертиза проводиться тільки на підставі ухвали суду;
судова експертиза здійснюється особливим суб’єктом – судовим експертом;
судова експертиза має на меті отримання нового доказу (висновку експерта);
висновок експерта, як результат судової експертизи, є засобом доказування в цивільному процесі;
результат судової експертизи використовує тільки суд.
НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ НА ЕЛЕКТРОННУ СКРИНЬКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з оглядом цієї роботи у форматі відео, отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com