


Змiст:
Вступ
Розділ І
Науково – методичні засади викладання української літератури у сучасній школі
1.1. Мета та завдання вивчення української літератури у загальноосвітній школі
1.2. Характеристика сучасних підходів до вивчення творчості українських письменників
Розділ ІІ.
Методичні підходи до викладання творчості Т. Шевченка у старшій школі
2.1. Проблема вивчення творчості т. Шевченка у школі
2.2. Система уроків по вивченню творчості Т.Шевченка у старших класах
Висновок
Список літератури
Висновок:
Відомо, що література – це наука, яка зачіпає не тільки розум людини, а й його душу, почуття. Тому у своїй роботі вчитель-філолог повинен шукати такі форми і методи, які б пробуджували душі юнаків, заставляли їх замислюватися, діяти, творити.
«Заглиблення» у тканину твору, відчуття амбівалентності, діалогічності почуття Шевченка, його сумніву, іронії та самоіронії, розуміння символічності образів, зміни ритмомелодики тощо покликані сформувати в учнів естетичні смаки, уявлення про красу художнього слова. Не в кількості поспіхом прочитаних (а частіше – зовсім не читаних) творів, а в знаходженні «ключика» до їх розуміння полягає суть вивчення літератури. Школа повинна відучувати школярів від фальші, пафосу, готовності говорити завченими реченнями. Творчість Т.Шевченка – саме той матеріал, який запрошує читача до глибоких і суперечливих роздумів про сенс буття, вірність і зраду, обов’язок і покликання, про слово і людину.
Народитися в Україні, стати її національною гордістю, бути визнаним у багатьох країнах світу – така доля у Тараса Григоровича Шевченка – геніального поета, художника, митця. Творчість поета наділена винятковою здатністю виховувати державне мислення. Вона дає розуміння і відчуття національної ідентичності, формує правдивий погляд на українські історію, наснажує вірою у краще майбутнє нашого народу.
Тараса Шевченка не випадково визнано фундатором новоï украïнськоï лiтератури. Хоча деякi тенденцiï ïï розвитку вже можна було побачити в окремих творах деяких письменникiв, саме Шевченко перетворив украïнську лiтературу на явище лiтератури всесвiтньоï, його творчий генiй нiби подолав звичнi кордони. Саме в його творчостi найповнiше розвинулися засади, що згодом стали провiдними для передових украïнських (i не лише украïнських) письменникiв другоï половини ХIХ – початку ХХ столiть: народнiсть i реалiзм, що розкривали справжнє життя в усiй його повнотi та багатогранностi.
Як показало дослідження методики викладання творчості Т. Шевченка у старшій школі, сучасні активні методичні пошуки нових шляхів прочитання та вивчення в школі творчості Т.Г.Шевченка тривають за активної участі вчених-методистів та вчителів-практиків. Все ширше застосовуються досягнення новітнього шевченкознавства та дидактики з метою оптимізації вивчення поезії Кобзаря. Деякі розробки є фрагментарними та неглибокими, проте численні публікації, присвячені цій темі, які постійно виходять друком у періодиці, засвідчують активний інтерес до неї.
НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ НА ЕЛЕКТРОННУ СКРИНЬКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з оглядом цієї роботи у форматі відео, отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com