перейти на сайт>>

Моделі обліку витрат в управлінському і фінансовому обліку

ID роботи: 9311
Тип роботи:
Об'єм: 43 стор.
Вартiсть: 90 грн.


Змiст:

ВСТУП

1. ПОНЯТТЯ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ ВИТРАТ В УПРАВЛІНСЬКОМУ ОБЛІКУ

1.1. Поняття витрат підприємства

1.2. Класифікація витрат як передумова організації управління підприємством

1.3. Поведінка та розподіл витрат: значення в управлінському обліку

РОЗДІЛ 2 ОСОБЛИВОСТІ ФІНАНСОВОГО ОБЛІКУ ВИТРАТ

2.1 Сутність та умови визнання витрат у фінансовому обліку

2.2 Сучасні моделі витрат у фінансовому обліку

2.3 Облік витрат на виробництво та випуску готової продукції

3. УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ПОВЕДІНКОЮ ВИТРАТ В УПРАВЛІНСЬКОМУ ОБЛІКУ

3.1. Удосконалення  організаційних аспектів управлінського та фінансового обліку витрат на підприємствах

3.2. Організація взаємодії управлінського та фінансового обліку з метою удосконалення системи управління витратами на сучасному підприємстві

3.3. Обґрунтування моделі поведінки витрат

ВИСНОВОК

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ



Висновок:

Підводячи підсумки курсової роботи зазначимо, що в сучасних умовах господарювання питання управління витратами підприємства надзвичайно актуальне. При обмеженості ресурсів і досягненні планової ефективності виникає потреба постійного порівняння понесених витрат і отриманих результатів. Ця проблема посилюється під впливом інфляції, коли дані про виробничі витрати необхідно повсякденно порівнювати з майбутніми витратами, що значною мірою залежить від впливу зовнішнього середовища. Отже, головне призначення обліку і контролю витрат на виробництво полягає у контролі за виробничою діяльністю та управління витратами. При цьому найважливіше значення має оперативно отримана інформація про витрати, що дозволяє втручатись у виробничий процес і оптимізувати його.

Класифікація витрат передбачає групування витрат у відповідні групи, які складаються з однорідних за своїм змістом або близьких між собою витрат. Тому в економічній літературі і на практиці класифікують витрати за різними ознаками.

Витрати підприємства можна класифікувати за різними ознаками. Необхідність виділення різних класифікацій витрат зростає з ускладненням господарської діяльності підпри­ємства. Класифікація витрат є передумовою успішної організації планування, обліку, контролю, аналізу та ефективного управління витратами. В  ринкових умовах класифікація витрат повинна переглядатися та модернізуватися відповідно до нових завдань часу.

Підвищення ефективності управління витратами виробництва зумовлює необхідність обґрунтування раціональної їх структури, удосконалення методів обліку і контролю, забезпечення відповідної мотивації зниження витрат. Таку систему управління ви­тратами можна сформувати на основі ряду завдань. Основними з них є визначення:

 величини витрат виробництва підприємства в короткостроковому та довго­строковому періодах;

 розміру витрат виробництва підприємства залежно від обсягів виробництва;

 зміни витрат виробництва в часі;

 прогнозу витрат виробництва з урахуванням змін попиту на продукцію підп­риємства та ситуації на ринках збуту тощо.

Надзвичайно важливою є правильна організація обліку витрат для контролю руху продукції, збереженості та раціонального використання матеріальних цінностей і май­на підприємства в цілому. Облік витрат передбачає спостереження, іденти­фікацію, вимірювання та реєстрацію фактів витрачання ресурсів у процесі господарсь­кої діяльності підприємства. Основною метою організації обліку витрат є створення інформаційної бази для здійснення аналізу витрат та прийняття управлінських рішень. Аналіз витрат проводиться з метою визначення обґрунтованості понесених витрат та оцінки впливу окремих факторів на їх величину. Результати аналізу дають змогу ви­явити резерви зниження витрат підприємства та причини перевитрат, а також визначи­ти базу для планування витрат.

Аналітику, який розуміє поведінку витрат, необхід­но оцінити чи принесе прибуток ціна, яку пропонує клієнт (постійні витрати будуть покриті доходом від традиційних замовлень, ціна одиниці нового замовлення має як мінімум покрити змінні витрати, з ним пов’язані).

Дані про види, обсяги і поведінку витрат необхідні для обґрунтованого прийняття більшості фінансових і управлінських рішень, зокрема, щодо оцінювання чинників рентабельності, формування портфеля замовлень та інвестиційного портфеля, планування напрямків і обсягів діяльності, ціноутворення, управління обмеженими запасами тощо.

Для багатьох рішень, які приймаються на короткий проміжок часу або у ситуаціях, коли мають місце деякі відхилення від традиційних параметрів діяльності нерелевантними є постійні витрати, оскільки вони не змінюють своєї поведінки на короткому інтервалі, а менеджери їх не змінюють протягом такого інтер­валу. Наприклад, приватний підприємець здійснює свій ресто­ранний бізнес у власному приміщенні. Із-за зниження попиту на послугу підприємства харчування розглядається можливість продовжувати цей бізнес у орендованому приміщенні, яке менше за розмірами і витрати на його утримання удвічі менші. Наявність такої альтернативи не означає, що власник продасть нерухомість, щоб скоротити витрати. Тобто постійні витрати на утримання нерухомості не братимуться до уваги при розгляді питань з оптимізацією витрат при спаді активності діяльності.

Якщо збільшення обсягів діяльності вимагає нових основних засобів, планується зміна податку на майно, то в розрахунки необхідно брати інформацію про постійні витрати.

Обґрунтування  моделі поведінки витрат на основі диференційованого підходу до групування витрат на постійні та змінні дозволяє удосконалити процеси прийняття та реалізації управлінських рішень. Зокрема, такий підхід є основою формування бюджетів, встановлення ціни реалізації, обґрунтування доцільності прийняття додаткового замовлення, вибору форми оплати праці тощо.


НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ НА ЕЛЕКТРОННУ СКРИНЬКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з оглядом цієї роботи у форматі відео, отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: