


Змiст:
Вступ
Розділ 1. Характеристика сучасних уявлень про мінерали і мінералогічні пам’ятки на території України
1.1. Поняття та сутність мінералогічних пам’яток природи
1.2. Аналіз мінералогічних пам’яток природи України
Розділ 2. Мінералогічні пам’ятки природи Луганської області: загальна характеристика
2.1. Геолого-мінералологічний потенціал Луганської області й окремих її районів
2.2. Характеристика, розташування та значення мінералогічних пам’яток природи Луганської області
Висновки
Література
Висновок:
Мінералогічні пам’ятники природи несуть в собі величезну інформацію про умови осадконакопичення, клімат, рівні розвитку життя певного місця і часу, по суті – демонструють історію розвитку невеликої ділянки планети в геологічному минулому, вимірюваному десятками і сотнями мільйонів років. Ці природні об’єкти являють собою музеї під відкритим небом.
Особливістю мінералогічних памяток природи є невідтворюваність об’єктів охорони - мінералів і їх асоціацій (за рідкісними винятками). В першу чергу мінералогічні заповідники створюються у складі тих охоронюваних територій, де розташовані карстові печери, геоландшафти з гейзерами, вулканами, фумаролами, мінеральні джерела, соляні озера, рудні жили з великою розмаїтістю мінералів.
Територія нашої країни є унікальною частиною геологічної спадщини Землі. Тут зосереджено геологічні структури, які дають можливість простежити еволюцію земної кори від докембрію до четвертинного періоду включно. Усі регіони України мають своєрідну геологічну будову, а геосайти підкреслюють унікальність кожного з них.
Луганська область характеризується широким розмаїттям мінералів та їх асоціацій. Більшість із них становлять собою мінеральні асоціації, які виникли внаслідок гідротермальних процесів. Однією з найважливіших переваг є те, що вони містять зразки мінералів, вилучених з досить великих глибин. За кількістю мінералів деякі з них є унікальними не лише для Донбасу, а й для України.
Інтенсивне господарське освоєння регіону, вилучення земель під промислове, сільськогосподарське і житлове будівництво, організація садів і огородничеств, а також посилення рекреаційного навантаження, що відбувається останнім часом, веде до деградації мінералогічних пам’яток і поступової загибелі цінних природних екосистем. Тому збереження необхідного мінімуму «дикої природи» з її біорізноманіттям стає головним завданням природоохоронної діяльності. Від вибору правильної стратегії розвитку залежить, яке майбутнє чекає унікальні природні об’єкти.
Сучасне надрокористування потребує дбайливого і раціонального підходу, застосування ефективних способів видобутку корисних копалин, розробки і впровадження нових технологій збагачення і переробки усіх видів мінерально-сировинних ресурсів, комплексного та раціонального використання природної і техногенної мінеральної сировини. Процес встановлення економічної цінності мінерально-сировинних об’єктів органічно пов’язаний з рівнем їх геологічного вивчення. Її отримання – багатоступеневий процес з поступовим уточненням і корегуванням.
Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com