


Змiст:
Вступ
Розділ і. Умови розвитку законодавства радянської україни 60-80 рр. Хх століття
1.1. Радянська державність і право
1.2. Загальна характеристика розвитку права у 60-80-х роках ХХ ст
Розділ іі. Загальна характеристика держави і права україни в період неототалітарного режиму (середина 1960 – середина 1980-х років)
2.1. Правова система
2.2. Розвиток адміністративного законодавства
2.3. Розвиток цивільно-правового, трудового та екологічного законодавства
2.4. Кримінальне право радянської України 60-80-х років ХХ ст
Висновок
Використана література
Висновок:
Розвиток права у другій половині ХХ ст. визначався тими ж обставинами, що й розвиток державного апарату. До кінця 50-х pp. в Україні діяли республіканські кодекси, прийняті ще в перші роки радянської влади. Однак на початку 1960-х рр. застаріле радянське законодавство було переглянуте: було прийнято новий Кримінальний, Кримінально-процесуальний, Цивільний та Цивільно-процесуальний кодекси УРСР.
Суспільні відносини цього періоду визначаються неподільним пануванням соціалістичної власності у двох її основних формах – державної і кооперативно-колгоспної. Відповідно до законодавства, цивільні права не підлягали охороні, якщо вони суперечили завданням соціалістичного будівництва.
Визначальною особливістю формування радянської правової системи в Україні було те, що складалась вона на основі системи права більшовицької Росії. Це пояснювалося прагненням більшовицької партії до уніфікації вслід за державною і правової системи України, що значно прискорювало утвердження радянської влади в Україні.
Головні риси радянської системи права визначалися цілями побудови соціалістичного суспільства; це визначало її карально-репресивний характер і підміну принципу законності принципом доцільності. Будь-які права особи не могли бути захищені, якщо вони не відповідали завданням соціалістичного будівництва.
Характерною рисою організації влади в умовах радянської державності була фактична підміна державного апарату партійними структурами, що багатократно посилювало можливості комуністичної партії в контролі за соціальними процесами.
У 60-ті роки XX ст. почалося відродження теорії держави і права на базі розвитку нових галузей — інформатики, кібернетики, деонтичної логіки, соціології права та ін. Нині теорія держави і права є міждисциплінарною наукою. Вона використовує досягнення як галузевих юридичних наук, так й інших суспільних наук. При цьому виконує інтегруючу функцію: по-перше, забезпечує взаємодію різноманітних наук у дослідженні права; по-друге, об'єднує результати їх досліджень з елементами філософії права.
Політика перебудови, зініційована у 80-х рр. ХХ ст. радянським керівництвом в умовах глибокої соціально-економічної кризи, в силу свого поверхневого характеру, об’єктивно не могла виконати покладених на неї завдань.
Правове становище УРСР у складі СРСР попри закріплену Конституцією 1978 р. суверенність характеризується політичною, економічною та ідеологічною залежністю від союзного центру. В умовах абсолютної монополії КПРС на владу відбувалося зміцнення позицій партійно-радянської бюрократії.
Посилилась централізація державного механізму, судових і правоохоронних органів.
Зміцнення командно-адміністративної системи призвело до уніфікації законодавства, централізації законодавчого регулювання. В умовах панування бюрократичної номенклатури порушувалися права й свободи громадян, придушувались прояви пробудження національної свідомості українського народу.
Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com