перейти на сайт>>

Інститути підсудності та підвідомчості в цивільному процесі

ID роботи: 5910
Тип роботи:
Об'єм: 34 стор.
Вартiсть: 50 грн.


Змiст:

Вступ

Розділ 1. Інститут підвідомчості та його розвиток в контексті розвитку цивільного процесуального законодавства

1.1. Історичні аспекти розвитку інституту підвідомчості

1.2. Сутність та правова природа інституту  підвідомчості

Розділ 2. Юрисдикція та підсудність цивільних справ

2.1. Поняття та зміст підсудності  справ в цивільному процесі

2.2. Види юрисдикції та підсудності, їх значення у здійсненні правосуддя

Розділ 3. Проблема співвідношення понять підвідомчості та підсудності в цивільному процесі України

Висновок

Використана література



Висновок:

Підводячи підсумки із проведеного дослідження, можна констатувати наступне.

Сучасний зміст правової категорії «цивільна юрисдикція» є підсумком історичного розвитку адмініс­тративної концепції, концепції судового (процесуального) права і цивілістичної концепції. При цьому кожна із проаналізованих концепцій у тому чи іншому вигляді отримувала своє втілення у нормах, які регулювали цивільні процесуальні правовідносини між судом та іншими учасниками на певному історичному етапі.

Концептуальний підхід до змісту компетенції дозволяє виділити її ключові структурні елементи: пред­мет відання і владні повноваження, які визначають права і обов’язки уповноваженої установи.

Сучасне українське процесуальне законодавство найбільше наближене до реалізації цивілістичної концепції у розмежуванні цивільної юрисдикції та підвідомчості.

Цивілістична концепція була покладена в основу ст. 15 ЦПК України, згідно із якою зміст інституту цивіль­ної юрисдикції складає компетенція суду вирішувати цивільні справи, які виникають із низки цивільних та інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

У свою чергу, підвідомчість у викладі цивільного процесуального законодавства (господарському про­цесуальному законодавству характерне змішування цих понять) передбачається як відмінна за змістом пра­вова категорія від цивільної юрисдикції.

Відповідно до цієї концепції компетенцію суду із розгляду цивільних справ потрібно аналізувати виключно в контексті цивільного процесу, зміст якого складають процесуальні дії суду і осіб, які беруть участь у справі, що виникають в порядку, встановленому для здійснення правосуд­дя у цивільних справах.

Таким чином, у межах українського законодавства цивілістична концепція як ідеальна правова кон­струкція розглядає юрисдикцію з точки зору процесуальних повноважень суду виключно у сфері цивільних правовідносин, тоді як ключовою категорією концепції адміністративного права виступає підвідомчість.

Час від часу, враховуючи вимоги сучасного підходу до розвитку суспільного ладу України, законодав­цю потрібно конкретизувати та уточнювати зміст компетенції, процесуальних прав і обов’язків суду з огля­ду на невпинні зміни в суспільному житті, а відтак - і в науці цивільного процесуального права.

  Розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення підвідомчих їм цивільних справ називається підсудністю. На відміну від підвідомчості, яка розмежовує компетенцію між державними органами і громадськими організаціями щодо вирішення цивільних справ, підсудність розмежовує компетенцію в тій же сфері (щодо вирішення цивільних справ), але між різними судами. Тому підсудністю називають ще коло цивільних справ, вирішений яких віднесено до компетенції певного суду. Визначення компетенції різних судів системи провадиться залежно від виконуваних ними функцій, від роду (предмета) справи, суб'єктів спору, що підлягає розгляду, і місця (території), на яку поширюється діяльність певного суду.

У порядку цивільного судочинства районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами розглядаються справи про захист порушених, невизнанних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Розділ ІІІ глава 1 ЦПК України визначає правила підсудності цивільних справ.

На сучасному етапі найбільш перспективною є розробка цивілістичної концепції, оскільки в ЦПК України втілено пріоритет інституту цивільної юрисдикції над підвідомчістю, наголошується суттєва різни­ця у їхньому змісті. Цивілістичний підхід має увесь необхідний теоретичний інструментарій для забезпе­чення суб’єктів законодавчої ініціативи відповідними концептуальними розробками понять підвідомчості та цивільної юрисдикції.


НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ НА ЕЛЕКТРОННУ СКРИНЬКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з оглядом цієї роботи у форматі відео, отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: