перейти на сайт>>

Поняття й значення криміналістичної тактики (за КПК 2012 р.)

ID роботи: 5798
Тип роботи:
Об'єм: 27 стор.
Вартiсть: 50 грн.


Змiст:

Вступ

Розділ І. Поняття, предмет та система криміналістичної тактики

Розділ ІІ. Завдання та принципи криміналістичної тактики

Розділ ІІІ. Зв’язок криміналістичної тактики з іншими науками

Висновки

Список літератури



Висновок:

На підставі викладеного вважаємо доцільним криміналістичну тактику розглядати у двох аспектах: як спосіб практичної діяльності слідчого, прокурора та захисника, спрямованої на виконання ними відповідних процесуальних функцій, а також як розділ науки криміналістики.

Криміналістична тактика як розділ криміналістики – це система наукових положень та рекомендацій, вироблених криміналістичною наукою, щодо використання тактичних прийомів слідчим, прокурором та захисником для здійснення ними тактичного впливу на психіку об’єкта такого впливу, спрямованого на подолання протидії, що чиниться цим об’єктом (прямої, прихованої, потенційної, уявної та ін.), або на спонукання його до певних дій в їх інтересах (за відсутності явної протидії), з метою ефективного вирішення завдань кримінального судочинства.

Криміналістична тактика є відносно самостійною частиною науки криміналістики. Це система наукових положень і рекомендацій щодо організації та планування досудового і судового слідства, які розробляються на основі визначення оптимальної лінії поведінки осіб, прийомів провадження слідчих і судових дій, спрямованих на збирання і дослідження доказів та встановлення обставин, що сприяли вчиненню злочину, на основі норм і принципів кримінального процесу.

Щодо природи походження тактичних операцій, то вони завжди вважалися засобами криміналістичної тактики, входили до предмета дослідження цього розділу науки криміналістики. Саме в межах криміналістичної тактики відбував­ся процес формування наукової концепції тактичних операцій, зокрема, поняття, ознак, функцій, видів, структури, принципів та інших теоретичних положень. Разом із тим, головною сферою реа­лізації тактичних операцій виступає криміналістична методика, і це виправдано, оскільки положення криміналістичної тактики реа­лізуються в житті, на практиці тільки через криміналістичну мето­дику, набуваючи тих специфічних особливостей, що відбивають їх пристосування до умов і завдань боротьби з конкретним видом злочинів.

Сутність взаємозв’язку методики і слідчої тактики полягає в то­му, що тактика надає необхідну інформацію для організації слідчої діяльності, визначає напрямок діяльності слідчого в конкретній ситуації. Методика передбачає встановлення загального напрямку розслідування, а тактика реалізує його відповідно до обстановки й даних, отриманих при цьому, доповнює і змінює вказівки методики. У зв’язку з цим розробка тактичних операцій як наукової конце­пції стала своєрідним мостом, який з’єднує тактику й методику ро­зслідування, що збагатило розслідування в цілому.

Проблема  визначення місця тактичних операцій у системі криміналістики та у процесі розслідування є питанням не тільки теорії, але й практики. Від правильного його вирішення за­лежить і повнота розв’язання практичних завдань розслідування злочинів. Тому сьогодні перспективним напрямком виступає роз­роблення окремої криміналістичної теорії тактичних операцій, що в подальшому сприятиме збагаченню загальної теорії криміналіс­тики, забезпечить підвищення ефективності й раціоналізації роз­слідування злочинів.

Підсумовуючи викладене вище, можна дійти висновку, що перелік завдань, характерних для певного етапу розслідування конкретного виду злочинів (тактич­них завдань розслідування), формується на основі предмета доказування, який є невід’ємною частиною криміналістичної методики і спрямований на вирішення стратегічного завдання розслідування, передбаченого ст..2 КПК України.


НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ НА ЕЛЕКТРОННУ СКРИНЬКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з оглядом цієї роботи у форматі відео, отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: