


Змiст:
Вступ
Розділ 1. Передумови ФРАНЦУЗЬКО-в’єтнамської війни
1.1. Капітуляція Франції у 1940 р.
1.2.Створення В’єтміня
1.3.Завершення Другої Світової та поразка Японії
Розділ 2. Хід військових дій французьких імперіалістів проти В’єтнамського народу
2.1. Створення Держави В’єтнам в 1949 р.
2.2. Поява об’єднаного фронту народів Індокитаю
2.3.Битва при Дьенбьенфу
Розділ 3. Результати війни Опору проти французьких колонізаторів у В’єтнамі
3.1. Женевські угоди
3.2. Роль Нгуена Зіапа в перемозі в’єтнамського народу
Висновок
Список використаних джерел
Висновок:
Із закінченням Другої світової війни в колоніальному світі почався потужний рух за отримання незалежності. Не опинився в стороні від цього процесу і В’єтнам, який у серпні 1945 р. проголосив свою незалежність і вихід зі складу французької колоніальної імперії.
Однак Франція, не погодилась з таким перебігом подій, за посередництва Великобританії і США, ввела свої війська, що призвело до початку війни за незалежність або Перша Індокитайська війна 1946-1954 рр. Весь світ спостерігав за ходом війни між Лігою боротьби за незалежність В’єтнаму (В’єтмінь) під керівництвом Хо Ши Міна і французькими колоніальними військами. На порядку денному стояло питання збереження колоніальних імперій і про недопущення проникнення ідей комунізму в даний регіон світу.
Згідно з планами французького уряду, оприлюдненими 24 березня 1945 у заяві міністра колоній, передбачалося створення Індокитайської Федерації у складі В’єтнаму, Камбоджі й Лаосу. Федерація, як і решта французьких колоніальних володінь, мала утворити разом із метрополією Французький Союз. Натомість В’єтмінь наполягав на втраті Францією прав на Індокитай внаслідок співробітництва французької колоніальної адміністрації з японцями в роки Другої світової війни та згідно з фактом проголошення незалежності В’єтнаму 9 березня 1945.
Конфлікт розпочався після проголошення 2 вересня 1945 Демократичної Республіки В’єтнам (ДРВ) у результаті Серпневої революції 1945. Позиція ДРВ полягала в необхідності визнання В’єтнаму єдиною, суверенною та незалежною державою, яка погоджувалась поважати особливі інтереси Парижа в Індокитаї. Франція наполягала на збереженні історичного поділу В’єтнаму на три частини (Тонкін, Аннам, Кохінхіна), що мали стати окремими частинами Індокитайської Федерації.
За підсумками переговорів 6 березня 1946 було підписано Угоду про незалежність В’єтнаму, згідно з якою Франція визнавала Республіку В’єтнам «вільною державою», представники ДРВ погоджувались на входження до федерації та заміну китайських військ у Північному В’єтнамі, введених за рішенням Потсдамської (Берлінської) конференції 1945, на французькі. Воєнні дії припинялися. Питання об’єднання В’єтнаму мало вирішуватись шляхом референдуму. Аналогічні угоди було підписано з Лаосом (27 серпня 1946) та Камбоджею (7 січня 1946).
Але, проголосивши 1 червня 1946 створення Автономної республіки Кохінхіни та автономій національних меншин В’єтнаму, Франція в односторонньому порядку пішла на порушення угоди, що суттєво ускладнило подальші переговори між представниками ДРВ та Франції про статус В’єтнаму в складі федерації (розпочались у Фонтенбло в червні 1946). 14 вересня 1946 перемир’я було продовжено, переговори з питання Кохінхіни, що лишилось відкритим, було вирішено продовжити в січні 1947.
19 грудня 1946 в ході спроб французьких військ у Ханої роззброїти Визвольну Армію В’єтнаму бойові дії між ними було поновлено. Незабаром війна поширилась на всю територію країни.
У рамках Берлінської наради міністрів закордонних справ СРСР, США, Великої Британії та Франції 1954 було прийнято рішення про скликання Женевської наради з питань мирного врегулювання в Індокитаї. У зв’язку з негативним ставленням світового співтовариства до дій Франції в Індокитаї у жовтні 1953 французький уряд погодився на переговори з ДРВ. 20 липня 1954 в рамках конференції було підписано Женевські угоди щодо Індокитаю, згідно з якими Франція визнавала незалежність В’єтнаму, Лаосу й Камбоджі.
Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com