Тип роботи:
Об'єм: 38 стор.
Вартiсть: 70 грн.
Змiст:
Вступ
1. Фінансовий контроль як важлива функція державного управління: поняття, мета та механізм здійснення
1.1. Поняття та сутність фінансового контролю
1.2. Мета та завдання фінансового контролю
1.3. Принципи організації системи контролю та його види
2. Особливості здійснення фінансового контролю в Україні
2.1. Розвиток системи фінансового контролю в України
2.2. Нормативно-правова база здійснення фінансового контролю в Україні
2.3. Аналіз результатів контрольно-аналітичних заходів органів фінансового контролю
2.3. Ефективність державного фінансового контролю в Україні
3. Напрямки удосконалення системи фінансового контролю
3.1. Пропозиції щодо удосконалення системи державного фінансового контролю в Україні в умовах глобалізаційних процесів
3.2. Удосконалення організаційного забезпечення ефективності фінансового контролю діяльності
Висновки
Література
Висновок:
Підводячи підсумки курсової роботи необхідно зазначити, що в економічній літературі практично відсутнє чітке визначення поняття «державний фінансовий контроль».
Фінансовий контроль за своєю економічною суттю – це функція управління, яка включає сукупність спостережень, перевірок за діяльністю об'єкта управління з метою оцінки обґрунтованості й ефективності прийняття рішень і результатів їх виконання. Фінансовий контроль є одним з головних елементів управління фінансами; особлива діяльність по перевірці правильності вартісного розподілу валового національного продукту, утворення і витрачання фондів грошових коштів.
За допомогою державного фінансового контролю реалізується контрольна функція державного регулювання економіки. Державний фінансовий контроль забезпечує дотримання об’єктом регулювання законодавства з фінансових питань шляхом виявлення небажаних відхилень від норми, встановлення винних осіб та вжиття заходів для усунення порушень і попередження їх на майбутнє.
Держава в особі органів державної влади є суб’єктом державного фінансового контролю. При цьому державні інституції, які наділені контрольними повноваженнями і для яких фінансовий контроль є основою діяльності, складають певну систему органів державного фінансового контролю. Органами державного фінансового контролю в Україні є Рахункова палата, Міністерство фінансів України - головний орган державного фінансового контролю в системі виконавчої влади, органи спеціалізованого фінансового контролю в системі виконавчої влади, зокрема, фінансова інспекція, Міністерство доходів і зборів, Державний митний комітет, Головне управління Державного казначейства України, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Фонд державного майна України, та їх територіальні органи. До органів державного фінансового контролю також належать органи відомчого фінансового контролю в системі виконавчої влади, регіональні рахункові палати як органи спеціального державного фінансового контролю за законністю діяльності органів місцевого самоврядування, Національний банк України. Суб’єктом в системі державного фінансового контролю є також Агентство з питань банкрутства як державна госпрозрахункова установа.
Розглянувши стан фінансового контролю в Україні, можна дійти висновку про недооцінку ролі фінансового контролю в Україні для забезпечення фінансової дисципліни у державі. Такий стан призводить до фінансових порушень, які мають тенденцію до стрімкого зростання протягом останніх років, що спричинено рядом проблем у цій галузі. Наявність значних обсягів фінансових порушень визначає потребу в підвищенні ролі фінансового контролю на сучасному етапі розвитку економіки. Істотним недоліком чинної системи фінансового контролю є його слабка орієнтація на всі стадії відтворювального процесу, оскільки він охоплює насамперед локальні інтереси, не завжди виходячи з необхідності задоволення потреб суспільства в цілому. Вирішення цих проблем може бути досягнуте лише завдяки побудові якісної системи державного фінансового контролю в Україні.
Основними напрямами вдосконалення організаційно-правового механізму державного управління сферою фінансового контролю діяльності органів державного управління є: формування єдиних концептуальних засад організації державного фінансового контролю діяльності органів державного управління з урахуванням сучасних умов розвитку українського суспільства; створення єдиного правового поля розвитку системи державного фінансового контролю та законодавче закріплення за його суб’єктами відповідних функцій.
НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ НА ЕЛЕКТРОННУ СКРИНЬКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з оглядом цієї роботи у форматі відео, отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com