


Змiст:
Вступ
1. Поняття і види цінних паперів
1.1. Економічний зміст цінних паперів і їх види
1.2. Правове регулювання обліку цінних паперів
2. Облік операцій по випуску і розміщенню цінних паперів тов „арго”
2.1. Методологічні підходи до обліку цінних паперів на ТОВ „Арго”
2.3. Організація документообігу операцій з цінними паперами
2.3. Синтетичний та аналітичний облік цінних паперів
3. Цінні папери в податковому обліку по податку на прибуток
4. Використання пк для обліку операцій з цінними паперами
Висновки і пропозиції
Список літератури
Додатки
Висновок:
В даний час в наший країні весь більший розвиток отримує ринок цінних паперів. Практично всі суб'єкти економічних відносин, ведучі бухгалтерський облік безпосередньо стикаються з урахуванням операцій з цінними паперами.
Сьогодні перед українському ринком цінних паперів коштує ряд проблем, швидке і ефективне вирішення яких послужить поштовхом до його подальшого розвитку.
Це такі завдання, як:
- контроль за діями учасників ринку цінних паперів в цілях обмеження монополістичної діяльності;
- комп'ютеризація фондового ринку і створення єдиного інформаційного простору для підвищення інформованості суб'єктів ринку;
- захист інтересів інвесторів в е р б частковості необхідність вдосконалення процедури реєстрації цінних паперів і захисту їх від підробки;
- встановлення чітких мерів відповідальності державних і комерційних структур за порушення процедури випуску і обороту цінних паперів.
У даній роботі були показані основні проводки по основних операціях з цінними паперами, які періодично доводиться відображати на рахівницях бухгалтерського обліку як суб'єктам економічних відносин, що спеціалізуються на операціях з цінними паперами, так і іншим підприємствам і організаціям.
З вдосконаленням обороту цінних паперів всіх видів повинна і удосконалюватися і система їх обліку на підприємствах.
В останні роки основним нововведенням в галузі нормативного регулювання бухгалтерського обліку стало надання підприємствам прав самостійно формувати методологію обліку господарських операцій через облікову політику підприємств.
Проведені дослідження дозволили визначити, що основним змістом облікової політики з обліку вексельних операцій є порядок вирішення підприємством наступних питань: порядок віднесення векселів до “фінансових” або товарних; віднесення вкладень у “фінансові” векселі до довгострокових і короткострокових; переведення “фінансових” векселів зі складу інших поточних фінансових інвестицій до складу еквівалентів грошових коштів; вартісна оцінка списання векселів; порядок відображення відсотків по виданих товарних векселях; віднесення заборгованості по векселях до сумнівної; порядок списання дебіторської заборгованості по векселях; порядок створення резерву сумнівних боргів; особливості ведення бухгалтерських записів.
Вексельні операції підприємств необхідно обліковувати на окремих синтетичних рахунках “Векселі одержані” та “Векселі видані і акцептовані”, на яких повинен відображатися обіг простих і переказних векселів. На рахунках векселів виданих повинні обліковуватись не лише видані прості та переказні, а й акцептовані переказні векселі.
Відповідно до вимог раціональної побудови діючого Плану рахунків необхідно внести зміни до назв рахунків 51 і 62. Запропоновано змінити назву рахунку 62 на “Короткострокові векселі видані і акцептовані”, а назву рахунку 51 на “Довгострокові векселі видані і акцептовані”.
Проведені дослідження показали, що програми, запропоновані на ринку інформаційних послуг, не в повному обсязі задовольняють вимогам, що висуваються до обліку та контролю вексельних операцій. Проаналізувавши основні можливості бухгалтерських програм, визначено, що найповніше функції щодо обліку вексельних операцій реалізовані в комп’ютерній інформаційній системі “Галактика”. Реалізований в програмі спосіб формування обліку векселів забезпечує дотримання законодавства в частині оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги.
Розроблено в електронному вигляді картку аналітичного обліку векселя, в якій зазначається дата погашення векселя, передбачається, що у випадку настання строку платежу за векселем програма, де використовується даний документ повинна повідомляти про необхідність сплати або одержання платежу. У випадку наявності на підприємстві електронної пошти формувати повідомлення для особи, що повинна сплатити за векселем. В аналогічному порядку має бути сформоване повідомлення про строки позовної давності для векселів.
Запропоновані зміни дозволять точніше відображати призначення рахунків для векселів виданих і об’єкти, що на них обліковуються, зокрема відображення вексельного боргу підприємства при акцептуванні переказного векселя.
Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com