


Змiст:
Вступ
1. Теоретичні основи аналізу короткострокових кредитів банка
1.1 Економічна сутність кредитів, функції і принципи кредитування
1.2 Нормативно-правова база аналізу укладання та виконання кредитних договорів
1.3 Методи та прийоми аналізу короткострокових кредитів банка
1.4. Кредитний ризик та порядок формування резервів
2. Аналіз короткострокових кредитів в ПАТ «Приватанк»
2.1 Загальний аналіз кредитного портфеля
2.2 Аналіз руху короткострокових кредитів
2.3 Аналіз доходності кредитних операцій
2.4 Аналіз короткострокових кредитів з позиції ризику
3. Проблеми і перспективи короткострокового кредитування банків України
Висновки
Список використаної літератури
Додатки
Висновок:
Отже, виходячи з вищенаведеного, варто зазначити, що кредит відіграє неабияку роль в розвитку економіки України загалом та окремих її секторів, адже обсяги кредитування тісно пов’язані з такими макроекономічними показниками як: динаміка грошової маси у річному обчисленні, заощаджувальна активність усіх суб’єктів економіки, а відповідно і їх фінансовий стан, та інші взаємопов’язані показники. Тому, з метою пришвидшення виходу з кризового стану банківського сектору та розвитку економіки України, слід звернути увагу на підвищення довіри усіх суб’єктів економічних відносин до банківських установ, національної валюти, що сприятиме пожвавленню діяльності фінансових установ у сфері кредитування, а відповідно і розвитку національної економіки.
Оскільки саме кредит та сфера кредитних відносин відіграють важливу роль в розвитку економіки України, то це питання потребує і подальших досліджень зокрема, за такими напрямами: методи підвищення довіри суб’єктів економічних відносин до національної банківської системи та стимулювання їх до активної співпраці з фінансовими установами, розроблення форм та умов кредитування, які сприятимуть розвитку кредитних відносин та збільшенню обсягів кредитування.
В аналітичному розділі курсової роботи був проведений аналіз кредитних операцій Луганського відділення ПАТ «Приватбанк» з позиції їх структури і ефективності.
Структурно-динамічний аналіз кредитних операцій виявив превалювання у складі кредитного портфеля банку кредитів фізичним особам вони складали близько 60 % від загальної величини кредитних операцій. Таким чином, з вищевикладених даних виходить зробити висновок про те, що програми кредитування фізичних осіб в нашій країні на прикладі Приватбанку завойовують все велику популярність у населення.
В ході аналізу основних показників ефективності кредитних операцій ПАТ «Приватбанк» виникла подвійна ситуація: з одного боку прибутковість кредитних операцій банку має негативну тенденцію унаслідок вимушеного зниження ставок за кредитами; з другого ж боку показники рентабельності і прибутковості мають позитивну динаміку унаслідок більш слабкого зростання процентних витрат порівняно з процентними доходами. У зв'язку з цим необхідно шукати шляху підвищення доходів по кредитних операціях.
У рекомендаційному розділі курсової роботи наголошено, що для досягнення максимальної ефективності кредитних операцій банку для зниження кредитних ризиків необхідно більш ретельно враховувати такі чинники, як концентрація кредитів, моніторинг, терміни кредитування і т.д. Також важливим моментом є маніпулювання процентними ставками і комісіями. Як було з'ясовано, при зниженні ставки за гривневим кредитом з 18 % до 16 % річних і збільшенні щомісячної комісії з 0,25 % до 0,5 %, з кожною 1000 гривень кредитних ресурсів банк матиме додатковий дохід у розмірі 10 грн, а прибутковість кредитних операцій збільшиться відповідно на 1 %.
Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com