перейти на сайт>>

Географія активних видів туризму в Україні

ID роботи: 5445
Тип роботи:
Об'єм: 44 стор.
Вартiсть: 140 грн.


Змiст:

Вступ

Розділ І. Активний туризм та передумови його розвитку в Україні

1.1. Поняття та особливості активного туризму

1.2. Географічні передумови  розвитку активних видів туризму в Україні

Розділ 2. Характеристика основних регіонів активного туризму в Україні

2.1. Сучасні види  активного туризму в Українських Карпатах

2.2. Розвиток активних видів туризму в АР Крим

Розділ ІІІ. Фактори формування ефективної інфраструктури активного туризму в Україні

Висновки

Список літератури

Додатки



Висновок:

Туризм відіграє одну з головних ролей у світовій еконо­міці, забезпечуючи десяту частину світового валового націона­льного продукту. Ця галузь економіки розвивається швидкими темпами і в найближчі роки стане найбільш важливим її секто­ром.

Останнім часом активний туризм стає одним з найпопулярніших видів активного туризму у світі. Не є винятком у цьому відношенні й Україна.

На основі зробленого теоретичного аналізу наукових джерел та польових спостережень можна сказати, що інфаструктура активних видів туризму в Україні сьогодні дуже стрімко розвивається, а її ресурси майже повністю задовольняють європейські вимоги, що, у свою чергу, приваблює велику кількість як вітчизняних, так й іноземних туристів різних вікових груп.

В умовах розвит­ку української держави туризм стає дійовим засобом господарювання, надходження значних коштів до державного бюджету, однією з форм раціонального використання вільного часу, проведення змістовного дозвілля, вивчення історії рідного краю та його історико-культурної спадщини, що є могутнім чинником формування національно свідомих громадян незалежної України.

На території України є достатньо сприятливі умови й ресурси для розвитку активних видів відпочинку. Але низький рівень розвитку туристичної інфраструктури і соціальних стандартів населення призвів до того, що екстремальний туризм у нас в своєму розвитку відстає від загальносвітових тенденцій. За оцінками багатьох вітчизняних спеціалістів, існує великий потенціал активного туризму, який можна буде розкрити із загальним соціально- економічним розвитком держави.

Професійна діяльність у сфері активних видів туризму є сполученням функцій кваліфікованого менеджера туризму й практичного фахівця з активного, пригодницького й екстремального туризму - професійного інструктора туризму або гіда-провідника (у подальшему - “інструктора”). У цей час найпоширенішими формами активних видів комерційного туризму в Україні є: літні навчально-тренувальні табори для дітей і молоді; наметові табори й пішохідні тури для сімейного й молодіжного відпочинку; активні й екстремальні тури ріками басейну Бугу й Карпат, а так само гірськими районами Криму й Карпат для дорослого контингенту.

На сьогодні важко визначити загальну кількість активних видів туризму. Це зумовлено широким підходом до впровадження активних розваг у різних сферах людської діяльності. В Україні перспективним вважається розвиток таких видів активного туризму, як польоти на повітряних кулях, парашутизм, спелеологія, різні види сафарі та рафтинг.

Слід зазначити, що при організації і проведенні турів виникає значна потен­ційна небезпека для життя і здоров’я учасників. Важливою пробле­мою розвитку активних  видів відпочинку є забезпечення цього виду діяльності висококваліфікованими спеціалістами-професіоналами з попереднім досвідом роботи. Доцільно було би залучати до організації цього виду бізнесу колишніх спортсменів та військово­службовців для того, щоб звести ризики, які неодмінно виникають при будь-якому з перелічених видів, до мінімуму.

На підставі зробленого аналізу можна зробити такі висновки, які могли б увійти до концепції розвитку активного туризму в Україні:

Основу туризму мають становити природні та історичні пам’ятки регіону, пізнання традицій, місцевих звичаїв та культури, збережена флора й фауна.

Обмежити промислову діяльність у гірських районах, які лежать у високогір’ї (наприклад, починаючи з висоти 1000-1200 м над рівнем моря), у місцях поблизу відомих історичних чи природ них пам’яток: скель, водоспадів.

Розробити нові нормативні показники спортивних походів на основі науково обґрунтованих критеріїв фізичних навантажень і класифікації наявних природних перешкод і погодити їх із міждер жавними організаціями.

Розробити нову класифікацію активного туризму з урахуванням можливостей виконання спортивних звань і розрядів на території України.

Визначити типові спортивні маршрути I-IV к. с. для різних видів туризму, що можуть бути забезпечені природними туристичними ресурсами країни: пішохідного, водного, велосипедного, лижного, гірського.

Створити органи державного управління й розвитку активного туризму чи відділу з активного туризму та розвивати форми організації й контролю активного туризму.


Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: