перейти на сайт>>

Генна інженерія

ID роботи: 2898
Тип роботи:
Об'єм: 30 стор.
Вартiсть: 50 грн.


Змiст:

Вступ
Розділ 1. Генна інженерія як наука
1.1. Наукові засади сучасної генної інженерії
1.2. Історія розвитку генної інженерії
Розділ 2. Результати досягнень генної інженерії
2.1. Напрямки розвитку генної інженерії на сучасному етапі
2.2. Досягнення вітчизняних вчених у генній інженерії
2.3. Генна інженерія в сучасному світі: користь і ризики
Висновок
Використана література



Висновок:

Генна інженерія – одна з найбільш загадкових, а тому цікавих наук сучасності. Наука ґрунтується на молекулярній біології, яка дає можливість вносити зміни в молекулярну взаємодію основних біологічних молекул у клітині й поза нею. Генна інженерія – молода технологія, яка створена для поліпшення характеристик живих організмів шляхом пересадки в них чужого генетичного матеріалу. Генна інженерія кардинально відрізняється від селекції тим, що її методи дозволяють долати бар’єри між видами, чого не відбувається в природі.

Генно-інженерні біотехнології визначатимуть розвиток біології у найближчі десятиліття. Ця теза сьогодні вже ні в кого не викликає заперечень. Основна ідеологія наукового напряму, в рамках якого створюються ці “технології ХХІ століття”, полягає у внесенні змін у генетичний апарат життєвих структур з тим, щоб наділяти їх новими цінними властивостями. На цьому шляху відкриваються майже необмежені перспективи. І, оцінивши їх, цивілізований світ робить рішучу ставку на біотехнології.

Генно-інженерні технології можна використовувати у будь-якій сфері діяльності. Це сільське господарство, медицина, охорона довкілля, фармакологічна промисловість. Що ж до маніпулювання з генетичним матеріалом, то сьогодні це вже вирішене питання. На будь-якому рівні організації живої природи можна передати гени одного організму іншому. Це стосується вірусів, рослин, мікроорганізмів, тварин тощо. Організми яким введено нові гени, називають транс генними. Більше того, можна об'єднати весь генетичний матеріал з двох клітин в одну. Для цього з клітини знімають оболонку. Такі клітини без оболонки називаються протопластами. Вони мають здатність зливатися, при цьому об’єднується весь генетичний матеріал обох клітин.

Біологи оволоділи методами, які дають можливість маніпулювати біологічними молекулами, досліджувати і змінювати їх структуру. За рахунок змін в основних біологічних молекулах ДНК є можливість створювати варіанти живих систем, які не виникають в результаті природної еволюції.

Генна інженерія забезпечує появу нових ліків, антитіл, гормонів, харчових білків, унікальні технічні матеріали: надчутливі датчики (біосенсори), комп’ютерні мікросхеми та ін. Проте необхідно усвідомлювати, що, навчившися впливати на генетичний апарат навіть вищих тварин, ми переходимо певний рубіж дозволеного, не усвідомлюючи небезпечних наслідків цього переходу. В руках людини – генного інженера, “в руках не так уже й досконалої в інтелектуальному відношенні істоти, з’явилися безмежні, велетенські можливості – як у Господа Бога”. Звідси з’являється враження (радше ілюзії) про необмежені можливості науково-технічного прогресу. Зокрема, “сучасна біологія, навчившися розшифровувати генний код та розташовувати гени в ДНК, гадає, що вона наближається до розуміння життя, хоча насправді вона має справу не з життям, а з шаблонами та структурами, які життя створює для власної реалізації в конечним чином визначених формах”.


НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ НА ЕЛЕКТРОННУ СКРИНЬКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з оглядом цієї роботи у форматі відео, отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: