перейти на сайт>>

Географія туристичних ресурсів Луганщини

ID роботи: 6134
Тип роботи:
Об'єм: 50 стор.
Вартiсть: 120 грн.


Змiст:

Вступ

Розділ І. Теоретичні аспекти формування територіальних туристичних систем та їх географія

1.1. Туризм як соціально-економічне та соціокультурне явище

1.2. Принципи та методи туристичного районування території України

1.3. Планувальний каркас території Луганської області

Висновки до розділу 1

Розділ ІІ. Географічний аналіз природних і соціальних чинників розвитку туризму на території Луганщини

2.1. Передумови розвитку туризму у Луганській області

2.2. Характеристика природно-ресурсного потенціалу Луганщини

2.3. Характеристика основних туристичних ресурсів Луганщини

Висновки до розділу 2

Розділ ІІІ. Проблеми та перспективи розвитку туризму у луганській області

3.1. Проблеми розвитку туризму на території Луганської області

3.2. Напрямки розвитку туризму у Луганській області

Висновок до розділу 3

Висновки і пропозиції

Література

ДодаткиВисновок:

Луганщина розташована у східній частині України, має сприятливе фізико-географічне положення та багатий природно-рекреаційний потенціал.

Луганська область продовжує посідати одне з провідних місць у господарстві України. У галузевій структурі господарського комплексу провідну роль відіграє промисловість. З метою визначення пріоритетів і напрямів подальшого розвитку господарства в області була розроблена одна з перших в Україні «Програма соціально-економічного розвитку Луганської області на 2000-2015 роки».

Основою  природно-рекреаційних ресурсів Луганської області  є Кремінські ліси, цілющі джерела Старобільського та Сватівського районів.

Культурне  надбання Луганської області  налічує 4 635 об’єктів культурної спадщини (з яких 44 - національного значення). Цікавими туристичними об’єктами є чотири кінні заводи (Деркульський, Лимаревський, Новоолександрівський і Стрілецький), ботанічний заказник Біловодського району, парк-музей кам’яних скульптур у м. Луганськ, Троїцький соборний храм у м. Біловодськ, Королівські скелі в Луганському заповіднику та ін.

У Луганській області також є монументальні, монументально-декоративні скульптури і пам’ятки архітектури, музеї та музейні комплекси, такі як меморіальний музей В. Сосюри, музей «Молода гвардія», будинок-музей В. І. Даля; курган Гостра Могила, пам’ятник Борцям революції, меморіальний комплекс на річці Міус.

На Луганщині нараховується 87 територій і об’єктів природно-заповідного фонду (загальною площею 6,5 тис. га), у т. ч. Луганський заповідник з трьома відділами, заповідні Кремінські ліси, Провальський Степ, Стрілецький Степ, Станично-Луганський відділ, ботанічний Юнацький заказник, пам’ятка природи комплексу Айдарська тераса та геологічна Конгресів Яр, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва Гостра Могила і Дружба, 13 заказників, 48 пам’яток природи, 6 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва та 14 заповідних урочищ (місцевого значення).

У Луганській області існує достатня кількість всіх ресурсів для розвитку туристичної індустрії: природні умови, культурно-історична спадщина і людські ресурси, але цей потенціал не до кінця використовується, тому що матеріально-технічна база потребує значних капіталовкладень. Проблеми розвитку туризму потребують більш сучасних підходів.,, Програма розвитку туризму в Луганській області та 2002-2010 рр.» являється концептуальною базою, на основі якої буде розроблена довгострокова програма. Ця Програма включає в себе організаційні, правові й економічні основи становлення туризму на Луганщині. У Програмі акцент робиться на розвиток маршрутно-пізнавального виду туризму, але при цьому використовуються існуючі можливості для розвитку оздоровчого, спортивного і спеціалізованого туризму. Перспективними районами для створення туристично-екскурсійного потенціалу області є Краснодонський, Біловодській, Міловський, Станично-Луганський та Слов’яносербський. А Старобільський, Кремінський і Новопсковський райони є привабливими для розвитку санаторно-курортного відпочинку, відновлювально-оздоровчих туристичних маршрутів, спілкування з живою природою.

Перспективним напрямком діяльності у сфері культури області спеціалісти управління культури і туризму облдержадміністрації на сьогоднішній день вважають розвиток зеленого сільського туризму. Луганщина сьогодні робить лише перші кроки у цьому напрямку: протягом 2007 р. Було створено Луганський обласний осередок Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні та його мережа в районах області.

З вищевикладеного можна зробити висновки, що Луганська область має значний туристсько-рекреаційний потенціал для створення власного туристичного продукту. Важливою для регіону є орієнтація на в’їзний туризм, завдяки чому збільшаться валютні надходження.

Отже, рекреаційний потенціал області та її історико-культурна спадщина нині викликають зацікавленість не тільки вітчизняних, але й іноземних туристів, що позитивно впливає на стан розвитку туризму як в Луганській області, так і в усій Україні.


НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ НА ЕЛЕКТРОННУ СКРИНЬКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з оглядом цієї роботи у форматі відео, отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com

Замовити цю роботу за допомогою форми: