


Змiст:
Вступ
Розділ І. Теоретичні аспекти формування територіальних туристичних систем та їх географія
1.1. Туризм як соціально-економічне та соціокультурне явище
1.2. Принципи та методи туристичного районування території України
1.3. Планувальний каркас території Луганської області
Висновки до розділу 1
Розділ ІІ. Географічний аналіз природних і соціальних чинників розвитку туризму на території Луганщини
2.1. Передумови розвитку туризму у Луганській області
2.2. Характеристика природно-ресурсного потенціалу Луганщини
2.3. Характеристика основних туристичних ресурсів Луганщини
Висновки до розділу 2
Розділ ІІІ. Проблеми та перспективи розвитку туризму у луганській області
3.1. Проблеми розвитку туризму на території Луганської області
3.2. Напрямки розвитку туризму у Луганській області
Висновок до розділу 3
Висновки і пропозиції
Література
Додатки
Висновок:
Луганщина розташована у східній частині України, має сприятливе фізико-географічне положення та багатий природно-рекреаційний потенціал.
Луганська область продовжує посідати одне з провідних місць у господарстві України. У галузевій структурі господарського комплексу провідну роль відіграє промисловість. З метою визначення пріоритетів і напрямів подальшого розвитку господарства в області була розроблена одна з перших в Україні «Програма соціально-економічного розвитку Луганської області на 2000-2015 роки».
Основою природно-рекреаційних ресурсів Луганської області є Кремінські ліси, цілющі джерела Старобільського та Сватівського районів.
Культурне надбання Луганської області налічує 4 635 об’єктів культурної спадщини (з яких 44 - національного значення). Цікавими туристичними об’єктами є чотири кінні заводи (Деркульський, Лимаревський, Новоолександрівський і Стрілецький), ботанічний заказник Біловодського району, парк-музей кам’яних скульптур у м. Луганськ, Троїцький соборний храм у м. Біловодськ, Королівські скелі в Луганському заповіднику та ін.
У Луганській області також є монументальні, монументально-декоративні скульптури і пам’ятки архітектури, музеї та музейні комплекси, такі як меморіальний музей В. Сосюри, музей «Молода гвардія», будинок-музей В. І. Даля; курган Гостра Могила, пам’ятник Борцям революції, меморіальний комплекс на річці Міус.
На Луганщині нараховується 87 територій і об’єктів природно-заповідного фонду (загальною площею 6,5 тис. га), у т. ч. Луганський заповідник з трьома відділами, заповідні Кремінські ліси, Провальський Степ, Стрілецький Степ, Станично-Луганський відділ, ботанічний Юнацький заказник, пам’ятка природи комплексу Айдарська тераса та геологічна Конгресів Яр, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва Гостра Могила і Дружба, 13 заказників, 48 пам’яток природи, 6 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва та 14 заповідних урочищ (місцевого значення).
У Луганській області існує достатня кількість всіх ресурсів для розвитку туристичної індустрії: природні умови, культурно-історична спадщина і людські ресурси, але цей потенціал не до кінця використовується, тому що матеріально-технічна база потребує значних капіталовкладень. Проблеми розвитку туризму потребують більш сучасних підходів.,, Програма розвитку туризму в Луганській області та 2002-2010 рр.» являється концептуальною базою, на основі якої буде розроблена довгострокова програма. Ця Програма включає в себе організаційні, правові й економічні основи становлення туризму на Луганщині. У Програмі акцент робиться на розвиток маршрутно-пізнавального виду туризму, але при цьому використовуються існуючі можливості для розвитку оздоровчого, спортивного і спеціалізованого туризму. Перспективними районами для створення туристично-екскурсійного потенціалу області є Краснодонський, Біловодській, Міловський, Станично-Луганський та Слов’яносербський. А Старобільський, Кремінський і Новопсковський райони є привабливими для розвитку санаторно-курортного відпочинку, відновлювально-оздоровчих туристичних маршрутів, спілкування з живою природою.
Перспективним напрямком діяльності у сфері культури області спеціалісти управління культури і туризму облдержадміністрації на сьогоднішній день вважають розвиток зеленого сільського туризму. Луганщина сьогодні робить лише перші кроки у цьому напрямку: протягом 2007 р. Було створено Луганський обласний осередок Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні та його мережа в районах області.
З вищевикладеного можна зробити висновки, що Луганська область має значний туристсько-рекреаційний потенціал для створення власного туристичного продукту. Важливою для регіону є орієнтація на в’їзний туризм, завдяки чому збільшаться валютні надходження.
Отже, рекреаційний потенціал області та її історико-культурна спадщина нині викликають зацікавленість не тільки вітчизняних, але й іноземних туристів, що позитивно впливає на стан розвитку туризму як в Луганській області, так і в усій Україні.
Дана робота виконана без використання російськомовних джерел, має високий рівень унікальності та реальні посилання на джерела. НА САЙТІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ СКАЧУВАННЯ РОБІТ, ВОНИ ВИСИЛАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКУ ПІСЛЯ ОПЛАТИ. Для того, щоб ознайомитись з даною роботою (у форматі відео огляду), отримати звіт з перевірки на плагіат та іншу інформацію, звертайтесь за телефоном +380501022921 (Telegram, Viber, WhatsApp) або n0501022921@gmail.com